joomla - joomla. mobizoo.ru -

Що робити, якщо дитина отруїлася?

Скоро літо, а це означає, що ризик харчових отруєнь підвищується. Що ж потрібно робити, якщо ваша дитина отруїлася? Хочу дати мамам декілька порад з цього приводу.

Якщо у дитини — млявість і блювота, то потрібно давати йому пити по 2-3 ковтки кожні 2-5 хвилин, щоб не допустити зневоднення організму. Багато давати відразу не можна — малюк знову вирве. За добу дитина 2-3 років повинен випити близько 1.5 літра рідини (разом з тією, яка щодня надходить з їжі). Перший час не можна давати і їсти, тому що шлуночок роздратований і буде повертати все назад. Напувати можна кип’яченою водою або слабким, злегка підсолодженим чаєм. Лікар в такому випадку радить витримувати водно-чайну дієту до наступного дня. Але якщо після закінчення деякого часу блювота не повторюється, млявість пройшла і дитина рветься грати, значить, йому вже краще і можна дати трохи поїсти.

Запропонуйте малюкові суп з картоплі і рису або картопляне пюре. Масло бажано не додавати, щоб не дратувати шлуночок. Починати давати їжу потрібно потроху і через певний час. Почніть з половинки чайної ложечки. Через 10 хвилин дайте повну чайну ложку. Позивів до блювоти немає? Тоді через 10 хвилин дайте вже 2 чайні ложки. Збільшуючи кількість ложечок, обов’язково витримуйте час, щоб їжа встигала перетравлюють.

Якщо у малюка зупинився шлунок і його почало нудити — потрібно допомогти дитині вирвати. Для цього дайте йому побільше випити. Кількість рідини залежить від віку дитини. Наприклад, дитині близько 3 років потрібно випити близько 250-300 г, а школяреві молодших класів — близько 500 р. Коли малюк вирве, йому відразу стане краще. Тоді запропонуйте слабенький чай, а через якийсь час — трохи нежирної дієтичної їжі. Якщо ж малюк продовжує рвати, то викликайте швидку або дитячого лікаря.

Leave a Reply