joomla - joomla. mobizoo.ru -

груди при грудному вигодовуванні

Груди при грудному вигодовуванні

грудне вигодовування, груди при грудному вигодовуванні

Старшого сина я годувала грудьми півтора року, а дочка, скоро вже буде рік, і сподіваюся на успішне продовження цього процесу. Хочу поділитися своїм досвідом і знаннями з молодими мамами. Про грудному вигодовуванні можна писати нескінченно, але в цій статті, я хочу торкнутися таку тему, як — догляд за грудьми годує мами.

У першу чергу, хочеться сказати про те, що за грудьми потрібно починати доглядати під час вагітності, але це не означає, що якщо груди терти жорстким рушником, то потім не буде тріщин сосків, це не підготовка. А хворобливі відчуття будуть, хоч три, хоч не три, головне це терпіння і бажання.

Отже, почнемо з білизни, воно повинно бути:

зручним (т. е не викликати дискомфорту)

обов'язково з натуральних тканин

за розміром (дуже часто вже на початку вагітності груди збільшуються в розмірі, стає хворобливою і відповідно всі бюстгальтера, стають маленькими, будь ласка, не економте на собі).

При виборі білизни зверніть увагу на ширину бретелей, чим важче стала груди, тим ширше повинні бути бретелі. І найголовніше, бюстгальтер повинен підтримувати груди, а не здавлювати, заодно це і профілактика розтяжок.

Вважається, що якщо у жінки плоскі соски, то їх потрібно витягати під час вагітності. Запам'ятайте, дитина смокче груди, а не сосок! За визначенням ВООЗ (1989, додаток 67) — сосок є провідником, по якому тече молоко. А на легкість захоплення впливає витягнутість прилеглої до соска тканини молочної залози.

Дуже важливо, що б мамі ще в пологовому будинку показали, як правильно прикладати малюка до грудей, що б дитина захоплював при ссанні не тільки сосок, але і ареолу. Про правильне прикладанні дитини до грудей поговоримо в одній з наступних статей, а зараз повернемося до відходу.

Я категорично проти використання зеленки, при догляді за грудьми, хоча багато настійно її рекомендують. Зеленка сушить і так травмований сосок, заподіює біль мамі, і зелені губи у немовляти це просто щось. У 1996 році, коли я годувала сина, мене просто врятувало, масло обліпихи, до речі, їм я рятувалася після зеленки. А зараз вибір настільки великий, що очі розбігаються. Цей раз я рятувалася маззю «Бепантен», це швидка допомога не тільки для маминих грудей, а й для попки немовляти. Цією маззю я почала користуватися прямо в пологовому будинку, не чекаючи поки з'являться тріщини. Ця мазь не лише лікує, а й попереджає появу тріщин і запалення сосків в період годування груддю, а найголовніше вона безпечна, тому що містить тільки натуральні компоненти.

Дуже зручно використовувати при годуванні спеціальні прокладки для грудей, вони вбирають зайву вологу, що так само є профілактикою тріщин сосків і дуже зручно для мами, особливо на початку, коли груди ще слабка і молоко підтікає.

Зціджувати чи ні? Я вважаю це має бути індивідуально, головне не пропустити момент і вчасно зцідити молоко, їли потрібно. Особисто я перший раз сумлінно зціджувала молоко після кожного годування, а зараз, за ​​весь час поки годую донечку, зціджувати, всього кілька разів. Не варто забувати про те, що діти у всіх різні, апетити у них теж і кількість молока і те, як онопрібивает, теж індивідуально. Головне бути уважним до себе і тоді все вийде.

Leave a Reply