joomla - joomla. mobizoo.ru -

Як правильно робити масаж?

Нерідко трапляється так, що після важкого робочого дня або сильних фізичних навантажень м’язи «ниють» і «тягнуть», а тіло відмовляється повноцінно працювати. У таких випадках добре допомагає масаж — але ж далеко не у всіх є знайомий масажист, який прибіжить на допомогу по першому ж вашому покликом. А для того, щоб кожного разу звертатися до послуг платних масажистів, у більшості немає ні вільного часу, ні зайвих коштів. На щастя, опанувати нескладними прийомами загального масажу під силу практично будь-якій людині. Як правильно робити масаж в домашніх умовах?
Загальні правила масажу

На сьогоднішній день існують сотні різних методик масажу, десятки прийомів і їх варіацій. Який вид масажу виберіть ви — вирішувати тільки вам. Однак існують загальні правила масажу, дотримуватися яких слід у будь-якому випадку — саме тоді масажна процедура буде максимально ефективною і не принесе шкоди (адже при неправильному масажі шкоди здоров’ю буде набагато більше, ніж користі). Отже, основні правила того, як робити масаж:

1. Будь масажний прийом виконується строго по ходу лімфатичних шляхів, тобто в тому напрямку, де розташовуються найближчі лімфовузли. Так, шию масажують від волосяного покриву у напрямку вниз до ключиць. Руки потрібно масажувати від кисті до ліктьового суглобу і від ліктьового суглоба — до пахв. Ноги масажуються від стопи до колін і від коліна до області паху. Грудна клітка масажується від грудини у напрямку до пахвових западин. Області тазу, крижів і попереку масажуються у напрямку до паху. Прямі м’язи живота масажують у напрямку зверху вниз, косі — навпаки, знизу вгору. Лімфатичні вузли масажувати не можна!
2. Під час масажу м’язи людини, якому роблять процедуру, повинні бути максимально розслаблені.
3. Массируемий не повинен відчувати біль під час масажу — якщо поріг больового відчуття перевищується, потрібно зменшити силу при виконанні масажних прийомів.
4. Якщо ви хочете знати, як правильно робити масаж, не забувайте про те, що особливо важливим під час цієї процедури є дотримання чіткого ритму і темпу. Темп може бути швидким (що підвищує збудливість нервової системи), середнім і повільним (що знижує збудливість НС).
5. Сильні по впливу прийоми слід чергувати зі слабкими, кожен прийом повторювати 5-8 разів. Між масажними прийомами не повинні виникати паузи — Закінчивши виконання одного прийому, відразу ж переходите до іншого.
6. Максимальний ефект досягається при масажі оголеного тіла. Массируемий повинен попередньо прийняти душ або обтертися вологим рушником.
7. Змащувальні засоби при масажі не є обов’язковим атрибутом — швидше навпаки, масаж буде більш ефективним без їх використання. Але якщо у масажиста потіють руки або массируемий має значний волосяний покрив, можна використовувати спеціальні масажні креми, мазі або олії.


Основні прийоми масажу


Всього існує 8 основних масажних прийомів, про які обов’язково потрібно пам’ятати тим, хто хоче знати, як робити масаж. Це погладжування, розминка, вижимання, рух, потряхивание, вібрація, розтирання і струшування. Кожен масажний прийом має свої функції, по-різному впливаючи на шкірні покриви, нервову систему, жирову тканину, кровообіг.

Класичний масаж передбачає таку послідовність прийомів: починається з погладжувань, потім слідують вичавлювання, розминання, розтирання, активні і пасивні рухи, удари, погладжування, струшування. Втім, різні види масажів можуть мати різну схему дій — спільним є тільки те, що рідко який вид масажу обмежується тільки одним прийомом. Саме певні поєднання різних масажних прийомів гарантують максимально високу ефективність даної процедури.

Протипоказання при масажі

Не варто забувати, що при деяких захворюваннях масаж є забороненою процедурою. Навряд чи вам знадобиться інформація про те, як правильно робити масаж, якщо ви:
- страждаєте захворюваннями шкіри (екземи, лишаї, висип, гнійники, фурункули, запалення лімфовузлів);
- знаходитесь в гострому гарячковому стані;
- маєте пошкодження або подразнення шкірних покривів;
- страждаєте гострими запальними процесами, кровотечами;
- маєте проблеми з венами (запалення, тромбоз, варикоз);
- маєте пухлини будь-якого походження (як доброякісні, так і злоякісні);
- страждаєте захворюваннями серцево-судинної системи.

Ідеальний варіант — проконсультуватися з лікарем перед тим, як починати процедуру масажу.

Як правильно робити масаж спини

Масаж спини — мабуть, найбільш затребуваний, оскільки саме на болі в спині в кінці робочого дня ми скаржимося найчастіше. У домашніх умовах підходить масаж спини, що не вимагає особливих умінь і попередньої підготовки. Отже, як правильно робити масаж спини?

Підготовчий етап. Массируемий лягає на стіл, зручний по висоті для масажиста. Під груди массируемому кладеться подушка.

Погладжування. Масаж спини починається з погладжувань. Двома зімкнутими долонями плавно провести у напрямку від поперекового відділу уздовж хребта, потім розвести руки по лопатках. Повторити 5-7 разів.

Розминання. У цьому ж напрямку (від поясниці вгору з розведенням рук на лопатках) провести кісточками пальців по спіралі, прикладаючи невелику силу і захоплюючи різні ділянки спини. Повторити 3-4 рази.

«Пиляння»
. Зовнішніми ребрами долонь здійснювати рухи по спині кшталт «пиляння» — спочатку з одного боку спини, потім — з іншого. Після цього прийому вчинити 3-4 погладжування.

«Розкачування». «Відщипнути» ділянку м’язової тканини попереку з одного боку спини і, перебираючи його великим і вказівним пальцем рук по черзі, «покотити» його вгору до шиї. Повторити з іншого боку спини. Розтерти спину долонями.

Поплескування
. Розслабити кисті рук наполовину, постукати долонями по всій поверхні спини.

Закінчити масаж спини
потрібно такими ж рухами, які використовувалися на початку — плавними погладжуваннями.

Середня тривалість такого масажу спини — 15 хвилин.

Правильно зроблений масаж приведе в норму ваші втомлені м’язи, благотворно позначиться на загальному стані організму і, безумовно, підніме настрій. Адже сеанс масажу, крім усього іншого, є дуже приємною розслаблюючій процедурою.

Comments are closed