joomla - joomla. mobizoo.ru -

Що ховається за брехнею

Чому люди брешуть? Навіщо потрібна брехня? Чому ми не завжди хочемо говорити правду? Кожен з нас неодноразово замислювався над цими питаннями. Подумайте, як би міг існувати світ, в якому люди будуть говорити один одному тільки правду? Як не крути, а брехня нам так само необхідна, як і правда, для чого запитаєте Ви? Для підтримки внутрішнього балансу. Тільки не варто плутати брехня на благо, особисті секрети і фантазію з підлим обманом.

Брехня сама по собі відрізняється від одноликих істини тим, що вона багатолика, вона має сотні тисяч облич і не має меж. У більшості випадків жертва обману не може помітити прорахунків брехуна, і віддає перевагу тому, що б пояснювати неясності поведінки у вигідному для себе світлі, таким чином, таємно попустітельствуя брехні, уникаючи при цьому неприємної ситуації викриття обману. В основному обманюючись (або ж викриваючи обман), люди як отримують щось, так і втрачають. Ця закономірність є однією з відомих, через неї не завжди приймаються вірні рішення.

Існує два види обману і дві основні форми брехні. Знаючи ознаки брехні і основну її форму, а також характерні прийоми дезінформації гарантується більш чітка идентификаци я брехні, а це в свою чергу дозволяє більш адекватно реагувати на різні проблемні ситуації.

На сьогоднішній день, брехня стала настільки природною, що її вже можна віднести практично до всіх сфер людської діяльності. Отже, вміння розуміти сутність правди і брехні може допомогти зрозуміти багато чого у взаєминах людей.

Варто також відзначити, що до брехні примикає проблема агресивності. Досить часто трапляється так, що брехня виступає в якості виходу агресивної енергії. Але що стосується безпосередньо агресії, то вона є однією з основних складових інстинктів людини. У принципі це такий же інстинкт, як і всі інші інстинкти, і в природних умовах він служить для збереження життя і виду. Фахівцями був виявлений феномен, і причина зростання агресивності пов'язаний з тим, що відбувається безпосереднє зростання обсягу інформації та розширення телекомунікацій, який безпосередньо є основним постачальником нової інформації. Якщо навчитися розуміти сутність даного феномена, то можна уникнути багатьох необгрунтованих помилок і безпосередньо збоїв у процесі збору та прийняття рішення.

Що ховається за брехнею?

У більшості брехня породжується страхом. Страх перед тим, що брехун може бути викритий, приводить його у безпосереднє стан якоїсь депресії. Він завжди буде думати: «а раптом мене зможуть викрити?». Отже, ті люди, які брешуть через дрібниці, а може бути і щодо серйозних речей завжди знаходяться в деякому стані внутрішнього страху. Саме цей внутрішній страх того, що людина може бути пійманий, їх і руйнує. Варто тільки повідати про правду.

Але в тому випадку, коли ви розповідаєте правду своєму партнеру, ви обов'язково повинні йому повністю довіряти. Він у свою чергу, теж повинен мати абсолютну довіру до вас, він повинен розуміти, що ви зробили. Приміром, досить часто відбуваються такі випадки, коли чоловік не під силу сказати якусь правду своїй дружині. Ось цю брехню і можна охарактеризувати як брехня страху і брехня в порятунок, вона має два полюси, і позитивний і в теж час негативний. А безпосередньо між ними повинна бути безпосередньо почуття і довіра.

Навіщо ми брешемо близьким людям?

Досить часто буває так, що ми брешемо на благо. Причина тому може бути найрізноманітніша. У першу чергу це робиться для того, що б позбавити свого партнера від якоїсь напруги, для того що б його підтримати, надати йому впевненості, схвалити. Але іноді ми брешемо, щоб отримати якусь вигоду для себе. Якщо ми використовуємо брехня для того, що б принизити партнера, це обман, який потім все ж розкриється. А якщо він розкриється, то він не тільки зруйнує відносини, ви втратите довіру перед своїм партнером, перейдете в стан ворога.

У випадку, коли ви говорите своїй коханій людині: «Ти у мене найрозумніший! Самий чудовий! Практично олімпійський чемпіон! »- То він звичайно десь в глибині душі розуміє, що, звичайно ж, він не олімпійський чемпіон, але йому це все ж приємно.

В деякій мірі вона необхідна, ця брехня в порятунок, необхідна для того, щоб зберегти свою сім'ю, стосунки з коханим. Це в свою чергу є одним з елементів спілкування, так як, спілкуючись, ми не завжди можемо сказати правду в очі.

Гірка правда

Чому, правда гірка? Напевно, тому, що вона ставить іншого партнера в якесь положення безвиході. Найголовніше тут це те, як сприйме вашу гірку правду ваш партнер. Якщо він виявляє співчуття, схвалює, то ця гірка правда стає набагато легше. Кожна людина по-різному поділяє цю гірку правду. Не варто забувати про те, що в деяких випадках не варто говорити гірку правду, як докір іншому, не варто ставити людину в безвихідне стан.

Не варто також плутати, те, що можна наговорити в емоційному стані, з цієї правдою і почуттями.

Варто пам'ятати про те, що якщо у вас є довіра до вашого партнера, якщо ви будували відносини, то куди ж звернутися з цією гіркою правдою? Переживати це в собі дуже важко, так можна і повіситися. Просто потрібно прийти і розповісти, тоді ви побачите, якщо є довіра, то є і любов. Ви будували відносини, звичайно, ваш партнер може дуже переживати, але він вам? У першу чергу полегшити душу. Тоді і вам стане набагато легше, ви зможете знайти вихід. Тому необхідно пам'ятати про те, що гірка правда, може перетворити ваші стосунки з партнером у співпереживанні в якийсь криза даного часу, криза сформованих обставин. Гірка правда може ввести вашого партнера в стан депресії, а іноді і довести до суїциду.

Брехня в ліжку: за і проти

Секс є великою частиною нашого життя. Саме тут існує тільки двоє, і погодьтеся в даному випадку без деякого обману та ілюзій просто буває не обійтися. Іноді може мати місце і велика брехня. У сексуальних відносинах, правда, особливо та, яка безпосередньо спрямована на вашого партнера, вона може зруйнувати сексуальні відносини, а після і зруйнувати в цілому і сімейне життя. Взагалі багато фахівців вважають, що в сексуальних стосунках ви навіть повинні в деякій мірі прибріхувати, фантазувати, говорити іншій людині спасибі, навіть може бути якщо насправді і не за що.

Часто таке може статися (і в даному випадку брехня не завжди може бути корисна), коли жінка не відчуває оргазм зі своїм чоловіком, а чоловік у свою чергу про це нічого не знає. Це також обман. Але чи корисний він?

Інша правда полягає в тому, коли у чоловіка щось не вийшло, особливо під час становлення сексу, то в такому випадку, його найкраще підбадьорити, схвалити, сказати що він кращий і т.д. Так як в даному випадку саме Ви є суддею. Найкраще сказати, нехай це буде маленький обман, але сказати, що він був хороший, тому що від цього може постраждати самооцінка чоловіки, подальше його становлення. Якщо його підбадьорити, то він і оцінювати себе стане краще, і до Вас ставитися по-іншому.

Досить часто буває так, що чоловік допитується у своїй обраниці про те, скільки у неї було чоловіків до нього. А вона у свою чергу ні про що не здогадуючись, розповідає йому правду. Вона не розуміє, що в цьому є щось негоже, адже минуле, воно ж минуле. Але для чоловіків це минуле переходить не тільки в сьогодення, а й у майбутнє. Так що брехня в даному випадку, просто необхідна.

Як досягти балансу між брехнею, фантазією і довірою

Ніколи не варто намагатися викрити людини в брехні, необхідно викликати у нього довіру. Не варто притискати його до стінки, краще створити такі умови, коли він буде Вам довіряти, саме тоді він розповість Вам те, що потрібно. І пам'ятайте, є такі речі, які просто так не варто розповідати. Не варто вимагати цього від свого партнера, в тому числі і не варто дозволяти собі розповідати все до кінця.

Для жінки просто необхідна деяка таємниця. Жінка повинна жити у своєму творчому світі, так як у неї набагато більше творча уява, і мозок жінки в цьому плані відрізняється від чоловічого в кращу сторону. Досить часто чоловіки як би наступаючи на ці фантазії і ілюзії, поводяться як слони в посудній лавці. А жінкам характерно вимагати від чоловіків таку правду, яка не принесе добра. Навіть у брехні в першу чергу потрібно довіру, і тільки тоді Ваша брехня не перетвориться на грубий обман.

Ознаки брехні:

  1. Часте згадування слів «правда», «брехня», які рясніє такими визначеннями як очевидна, чиста і т.д. — 50%.
  2. Вказівка на вигоду яких дій для слухача — 30%.
  3. Паузи в розмові — 20%.
  4. Невпевненість мовця в своїх словах, часті повторні висловлювання — 20%.
  5. Вказівка на те, що може пов'язувати мовця і аудиторію — 30%. Наприклад: Ми з тобою давно знайомі, ти ж мене знаєш і т.п.
  6. Самовиправдання і самовихваляння — 40%. Наприклад: Я чесна, я щирий, добрий та ін
  7. Вигуки — 10% — ось, м-м-м-м, ну, значить і т.д.
  8. Повторювані і наполегливі вимоги довіри слухача — 50%. Наприклад: Ти мене поважаєш? Віриш? Довіряєш?
  9. Генералізація тверджень — 60-70%. Наприклад: ніколи — завжди, ніде — скрізь, нічого — все, ніхто — всі, неодмінно, звичайно, абсолютно, обов'язково, у всіх випадках та інше.


Підводячи підсумок, можна сказати про те, що є місцем брехні в нашому житті, просто вона не повинна перетворюватися на щось підле. Брехня на благо, в якості підтримки, буває набагато краще, ніж гірка правда. Не завжди варто копирсатися в минулому людини, і намагатися дізнатися якусь правду, задумайтеся, чи потрібна вона Вам. Чи не буде Вам боляче потім від цієї правди. У кожного є своє минуле, сьогодення і майбутнє, і те, що людина не говорить якусь правду, не завжди є погано. А якщо Ви вже не можете без правди, яка б вона була, тоді навчитеся прощати і довіряти своїм близьким.

Comments are closed