joomla - joomla. mobizoo.ru -

лактостаз симптоми, лікування

Лактостаз симптоми, лікування

Лактостаз симптоми, лікування

Не такий страшний чорт, як його малюють, якщо вчасно і правильно зорієнтуватися, зуміти надати собі першу допомогу, то від лактостаза можна відбутися легким переляком. Але якщо злегка уповільнити з першою допомогою, то тут зволікання смерті подібно, лактостаз миттю може перерости в мастит і тоді вже легким переляком не відбутися.

Лактостаз в народі називають — застій молока, зазвичай з ним стикається практично кожна молода, перші пологи мама. Коли у мами вже другий і третій дитина, навчена досвідом вона просто не допускає такої ситуації. Адже лактостаз виникає в результаті наших банальних помилок, в основному звичайно.

Лактостаз симптоми — з'являється хворобливе відчуття в грудях, можна промацати невеличке хворобливе ущільнення (на самому початку, воно може бути навіть безболісне, але на нього відразу варто звернути увагу), можливо почервоніння шкіри грудей в місці ущільнення, підвищення місцевої температури , тобто груди, стає більш гарячою, ніж зазвичай, особливо в місці ущільнення.

Причини виникнення лактостаза, це недостатнє спорожнення молочної залози, пов'язано це може бути з такими факторами:

Не правильне прикладання дитини до грудей

Носіння тісної білизни

Сон мами на животі

Тріщини соска

Надмірне вживання мамою рідини

Відмова дитини від грудей

Травми або переохолодження молочної залози

Головне в цей період, щоб молода мама не розгубилася, а вчасно надала собі допомогу, а діяти потрібно без зволікання, щоб не допустити маститу. Запам'ятайте! Найпершу і найкращу допомогу надасть вам ваш малюк! Прикладайте його до грудей, як можна частіше, навіть якщо він здається не голодний, прикладайте його до грудей правильно, щоб при смоктанні він захоплював не лише сосок, але і ареолу. Правильно притримуйте груди при годівлі, а не тримайте зціпивши її межу двома пальцями, дивіться, щоб груди не провисала і не здавлювати при годуванні. Важливо, правильне положення при годуванні, розташуйте малюка так, щоб його підборіддя був направлений до місця ущільнення, тоді він зможе спорожнити потрібну часточку, і не думайте, що там молочко «погане», нічого подібного. Кожне годування починайте з хворої грудей, коли малюк активно смокче. Перед годуванням можна прийняти теплий душ, щоб молочні протоки розширилися і розслабилися. Запам'ятайте — ніяких зігріваючих компресів! Допоможе ще масаж молочної залози і зціджування, масаж робіть обережно, щоб не нашкодити, круговими рухами розминаючими, щоб розм'якшити і розслабити потрібну часточку. Обмеження споживаної рідини, особливо гарячих напоїв. І обов'язково зціджування. Можна прикладати до хворої грудей свіжий, чистий капустяний лист, після годування або зціджування. Якщо протягом двох днів, вам не вдалося самостійно впоратися з лактостазом, якщо піднялася температура тіла вище тридцяти восьми, терміново потрібно звернутися до фахівця, мамолога, акушера-гінеколога, щоб вам надали допомогу і для запобігання маститу. Якщо у вас відразу піднялася температура, ви погано себе почуваєте, вам дуже боляче, не потрібно чекати ні хвилини терміново йдіть до лікаря! Якщо лактостаз переросте в мастит, боротися з ним буде набагато складніше і болючіше.

Лактостаз симптоми, лікування

Кожна мама повинна знати елементарні правила при грудному вигодовуванні, які допоможуть їй уникнути цих проблем. Отже, профілактика лактостаза.

Правильне і своєчасне прикладання до грудей, обов'язково міняти положення при годуванні.

Носіння зручного підтримує білизни.

Годування на вимогу.

Спати потрібно на боці або спині.

Берегти груди від переохолоджень і ударів.

При необхідності зціджуватися після годування.

Зазвичай з лактостазом годує мама стикається перші три місяці після народження малюка, коли йде ще становлення грудного вигодовування, мама відчуває приливи молочка. З часом все приходить в норму, головне терпіння і бажання годувати дитину грудьми і тоді обов'язково все вийде.

Будьте здорові!

Leave a Reply