joomla - joomla. mobizoo.ru -

Профілактика укусу кліща.

Профілактика укусу кліща.

На вулиці тепло літо, сонце і всіх якось тягне на природу в ліс до води, просто за місто і ніхто не замислюється про те, яка загроза може чекати невдалого відпочиваючого під покровом дерев. Хочу розповісти історію зі свого дитинства, і було це, двадцять років тому (нічого собі!), Тоді я була ще дівчиськом років дванадцяти, і батько взяв мене з собою на пасіку. Так, так я дочка пасічника! Так от день був сонячний, теплий і радісний пасічники качали перший мед, я пам'ятаю цей не забувається смак, коли він томно випливає з сот ще теплий і пахне воском і травами і чимось ще смачнішим. Наша пасіка стояла в дуже мальовничому місці, з одного боку тягнулися величезні поля з гречкою, яка на всю цвіла, а бджоли радісно носилися, збираючи нектар, цих непоказних, але дуже пахучих квітів.

А з іншого боку йшла лісосмуга принадна своєю прохолодою і таємничістю. І надана сама собі я бродила по лісу і по полю, насолоджуючись свободою, як раз це був початок канікул. День пройшов і все б нічого, але на наступний день, коли я переодягалася, до мене в кімнату зайшла мама і, подивившись на мене, сказала: «А, що це за родимка така волохата? Я раніше в тебе такий не бачила! »Трохи нижче пахвової западини з мене стирчало, щось і це, щось ворушилося. Ой, що тут почалося, я кричала і бігала по кімнаті, кричала: «витягнете це з мене» І як ви вже здогадалися, мене вкусив кліщ. Батьки швиденько мене відвезли в лікарню, де величезним пінцетом, кліща витягли з мого тіла, помазали зеленкою і відправили додому, за місцем укусу і моїм станом сказали спостерігати, може, було ще, щось, але я вже не пам'ятаю . Ось так, це моя особиста історія знайомства з кліщем і мені ще пощастило, що мій виявився не заразний. Приблизно в 80% випадків укус кліща буває, якщо так можна сказати безпечним. Справа в тому, що не всі кліщі є переносниками захворювання. А переносити вони можуть, як усім відомо, енцефаліт, звідси і назва енцефалітний кліщ або кліщовий енцефаліт.

Ще вони можуть викликати такі захворювання, як кліщовий висипний тиф, туляремія, кліщовий бореліоз, марсельська лихоманка. Як бачимо приємного мало, зате небезпечно дуже, тому не слід втрачати пильність і голову, вирвавшись після міської суєти на лоно природи.

Отже, профілактика укусу кліща

Збираючись на природу, не забудьте головний убір, звичайно, це в першу чергу відноситься до молодої мами, адже це її обов'язок, займатися здоров'ям сім'ї. Адже так?

Отже, повторимо: головний убір раз! Одяг — бажано світлих тонів, верх з манжетами, вниз заправляємо у взуття. Взуття бажано теж закрита, ні, не подумайте, я не закликаю вас вбратися в протичумний костюм і їхати в ліс, просто будьте обережні. Кліщ, потрапивши на тіло, не відразу присмоктується, поки він вибере відповідне і затишне місце (де шкіра тонша) пройде близько двох годин і якщо періодично оглядати себе і своїх близьких, хоча б дітей, то можна під час його позбутися. Укус кліща відразу можна і не знайти, він прокушує шкіру і смокче кров при цьому головка все глибше йде в товщу шкіри і тим складніше його, потім звідти дістати.

Не варто валятися в густій ​​траві, ходити босоніж. А ось ще, кліщі не виносять запах лаванди і лимона, але це не дасть вам стовідсоткової захисту. Головне не втрачати пильність. Що робити при укусі кліща?

Але якщо раптом ви виявили, на своєму тілі це чудовисько, не панікуйте і головне не починайте відразу тягнути, краще звичайно впорається з цим лікар, але якщо лікаря поблизу немає, потрібно діяти самим. Якщо натиснути на кліща, намагаючись його витягти, можна його розчавити і тоді його вміст з більшою ймовірністю потрапить всередину вас або можна відірвати йому голівку, якщо раптом так все ж сталося, її обов'язково потрібно витягти стерильною голкою, як занозу і місце обробити зеленкою або йодом . Витягуючи кліща, потрібно щільно обхопити його тільце (пінцетом або якщо вийде пальцями) і, розгойдуючи його з боку в бік акуратно витягнути. Можна також з товстої суворої нитки зробити петлю, накинути на тіло кліща, і теж розгойдуючи спробувати його витягти.

Місце укусу кліща обов'язково потім обробити, і звернутися в лікарню! У лікарню звертатися обов'язково, адже хвороби, які переносить кліщ, можуть проявитися не відразу, і симптоми ми можемо не помітити, а ось досвідчений лікар інша справа. Відпочивайте безпечно і без наслідків!

Будьте здорові!

Leave a Reply