joomla - joomla. mobizoo.ru -

мастит грудей

Мастит грудей

мастит грудей

Всім відома фраза: «хворобу легше попередити, ніж лікувати». Так от мастит не тільки легше попередити, а й просто необхідно запобігти, адже молода мама повинна годувати свого малюка з радістю, а не займатися лікуванням молочних залоз. Мастит це дуже боляче, та й загрожує ускладненнями і припиненням грудного вигодовування, а це нам ніяк не підходить. Тому саме профілактика маститу сьогодні наша центральна тема.

В основному розвивається мастит у годуючої мами. Причиною його появи є золотистий стафілокок, але просто так він потрапити в середину грудей не може і цьому сприяють тріщини сосків, вони є вхідними воротами для інфекції. Другий сприяє фактор це лактостаз (застій молока, порушення відтоку молока). І що у нас виходить? Молода мама неправильно прикладає дитину до грудей, через це ми отримуємо тріщини сосків, тріщини сосків дуже болючі, багато жінок починають уникати годування хворої грудьми через постійну болю при годуванні, в результаті отримуємо застій молока, а якщо через тріщинку пробралася інфекція, то в застояної молочку їй буде, де плодитися і розмножуватися. Сподіваюся я дуже доступно пояснила механізм розвитку маститу, на жаль багато хто його не недооцінюють і навіть не думають про те, що це грізне інфекційне захворювання, яке небезпечно не тільки для годуючої мами, але і для дитини.

Ознаки маститу:

розпираючий біль у молочній залозі

Груди збільшується і набрякає

З'являється почервоніння та ущільнення

Підвищується температура тіла до 40 градусів

Загальне нездужання, слабкість

При появі цих ознак потрібно терміново бігти до лікаря і не займатися самолікуванням. Якщо все зробити під час, можна обійтися антибіотиками, призначеними звичайно лікарем, а якщо затягнути, то можна і потрапити на операційний стіл.

Чи можна годувати при маститі?

Кожен випадок індивідуальний і питання про грудне вигодовування повинні вирішувати акушер-гінеколог і педіатр. При бажанні можна зберегти молочко якщо вчасно зціджувати під час лікування, але на жаль у важких випадках доводиться штучно пригнічувати лактацію. Після одужання, коли дозволить лікар відновити грудне вигодовування потрібно частіше прикладати малюка до грудей, пити чаї, які підвищують лактацію або використовувати народні методи, і тоді молочко повернеться, і буде радувати вашу крихітку.

Профілактика маститу:

Правильне прикладання дитини до грудей

Догляд за грудьми (щоденні гігієнічні процедури, зручне білизна, використовувати одноразові прокладки для грудей і вчасно їх змінювати після кожного годування)

Профілактика тріщин сосків (можна використовувати «Пурелан» або «Бепантен»)

Якщо тріщини з'явилися, то своєчасне лікування тріщин соків

Профілактика застою молока (годування на вимогу, зціджування при необхідності)

Дотримання особистої гігієни (миття рук перед годуванням обов'язково)

Бажаю вам успішного грудного вигодовування і ніколи не дізнатися, що таке мастит при годуванні груддю.

Сучасне медичне діагностичне обладнання дозволяє визначити проблеми на ранніх стадіях розвитку, головне під час звертатися до лікаря і проходити профілактичні огляди.

Будьте здорові!

Leave a Reply