joomla - joomla. mobizoo.ru -

менструальний цикл після пологів

Менструальний цикл після пологів

менструальний цикл після пологів

Це питання починає хвилювати абсолютно всіх жінок після пологів. Коли і через, скільки відновиться цикл, від чого це залежить, чи пов'язано це з лактацією?

Відразу хочу сказати, не варто плутати з менструацією виділення, які йдуть відразу після пологів до 6-8 тижні це лохии, які не залежать, на якому вигодовуванні перебуває дитина. Після пологів, коли плацента відокремлюється від стінки матки, утворюється велика ранова поверхня, яка і кровоточить.

У післяпологовому періоді в організмі молодої мами виробляється «молочний гормон» пролактин саме він стимулює вироблення молока, при цьому, одночасно пригнічуючи утворення гормонів в яєчниках, що перешкоджає дозріванню яйцеклітини і овуляції.

Якщо мама годує дитину грудьми на першу вимогу, то до введення прикорму про місячні можна і не думати, у цьому випадку перша менструація настає, десь до року дитини. Якщо малюк на змішаному вигодовуванні, менструація настає раніше, а якщо мама не годує грудьми малюка, то цикл може відновитися через 2 — 3 місяці після пологів.

менструальний цикл після пологів

На власному прикладі можу це підтвердити: старшого сина я годувала грудьми до півтора року, але з двох місяців одне годування було замінено сумішшю, тому що я на той момент вчилася і змушена була кожен день на чотири, 5:00 його залишати, а зціджувати втомилася, та й не завжди виходило. Так цикл у мене і відновився через два місяці після пологів, абсолютно без всяких проблем. А ось з донькою було вже зовсім по-іншому. Її я годувала на вимогу, плюс спільний сон, введення першого прикорму не раніше, ніж у шість місяців. Результат — перша менструація, коли дитині було 1рік і місяць.

Так воно і виходить, відновлення менструального циклу процес гормональний, який безпосередньо пов'язаний з відновленням гормонального фону молодої мами після пологів. І залежить це в першу чергу від грудного вигодовування.

Для того щоб цикл встановився зазвичай потрібно 3-4 місяці, багато жінок помічають, що після пологів місячні стають менш хворобливими і цикл більш стабільним.

Зазвичай до пологів хворобливі менструації обумовлені загином матки (він ускладнює відтік крові), а після пологів загин зникає або стає менше, положення матки стає більш фізіологічним і природно хворобливі відчуття зменшуються або зникають зовсім. Нормальним менструальний цикл вважається в середньому 28 днів, але в нормі він коливається від 21 до 35дней. Перший день вважається початком циклу, в нормі місячні тривають від трьох до семи днів.

Якщо протягом трьох, чотирьох місяців після першої менструації, цикл так і не встановився слід звернутися до лікаря, це може свідчити про запальних процесах, ендометріозі, і на жаль навіть пухлинних захворюваннях. Тому не слід сподіватися на «авось», а обов'язково потрібно показатися лікарю, хай краще він вас заспокоїть, ніж пропустити початок захворювання.менструальний цикл після пологів

Ще хочеться нагадати про те, що догляд за новонародженим малюком, забирає багато сил у молодої жінки тим більше, якщо вона є годує мамою. Слід пам'ятати про те, що мамі слід відпочивати, недосипання призводять до підвищеної стомлюваності, загальної слабкості організму, що може негативно позначитися на відновленні менструальної функції. Бережіть себе.

Будьте здорові!

Leave a Reply