joomla - joomla. mobizoo.ru -

правильно прикласти дитину до грудей

Правильно прикласти дитину до грудей

Як правильно прикласти дитину до грудей

Здавалося б, чого ж простіше? У мами материнський інстинкт, у дитини смоктальний рефлекс, з'єднуємо їх разом і все, вдале грудне вигодовування гарантовано! Але на практиці виходить не завжди гладко і тут дуже багато залежить від першого прикладання до грудей новонародженого, а саме від того, щоб і маму і малюка навчили це робити правильно. Не варто забувати і про те, що раннє прикладання новонародженого до грудей є запорукою не тільки успішної лактації, але якнайшвидшого відновлення в післяпологовому періоді організму молодої мами. Я дуже рада тому, що зараз з'явилося досить багато консультантів саме по грудному вигодовуванню, які в будь-який момент можуть прийти на допомогу молодій мамі, як особисто, так і онлайн. Я звичайно, не консультант з грудного вигодовування, але кілька простих правил я розповім, грунтуючись на особистому досвіді, і дещо якій базі знань з часів універу.

Як правильно прикласти дитину до грудей

Виберіть для себе зручне положення для годування грудьми, в якому ви будете себе відчувати комфортно. Наприклад, особисто я, сина годувала, сидячи в кріслі зі зручними підлокітниками, а ось дочку тільки лежачи, головне, що б обом було зручно. Багато молоді мами роблять таку помилку, при годуванні в положенні лежачи спираються на лікоть, але це дуже незручне вимушене положення, постарайтеся знайти таке положення в якому ви будете почувати себе зручно і розслаблено.

Щоб правильно прикласти дитину до грудей дуже важливо правильно його укласти, щоб його ротик розташовувався на одному рівні з соском мами, це важливо для того, щоб при смоктанні дитина не відтягував груди. Коли ви тримаєте малюка намагайтеся, щоб голова і спинка були на одному рівні, тобто не згинайте йому шию, коли шия зігнута, дитина не зможе як слід відкрити рот, щоб правильно захопити груди.

Правильно подавайте груди маляті, притримуйте її так — чотири пальці знизу і великий палець зверху, якщо затискати груди як багато хто помилково роблять між вказівним і середнім пальцями, то в такому положенні по перше ви обмежуєте зону захоплення немовлям грудей, а під другий передавлює ареолу, що ускладнює відтік молока.

Важливим моментом при правильному прикладанні дитини до грудей, буде те, наскільки широко він відкрив рот, він повинен бути відкритий максимально! Якщо малюк не поспішає відкривати рот, можна провести за його губках грудьми, але зазвичай буває достатньо провести і пальчиком по щічці і малюк починає відкривати ротик у пошуках грудей і тут дуже важливий момент — правильно встигнути вкласти груди, тобто не тільки сосок, а й значну частину ареоли, коли ротик буде максимально відкритий. Нижня губа дитини при смоктанні повинна розташуватися в нижній частині ареоли, подалі від соска, при ссанні буде видно кінчик язика, який повинен покривати нижню ясна, щоб не травмувати сосок. Губи малюка при годуванні як би вивернуті назовні.

Сосок повинен знаходитися в роті у дитини практично на рівні м'якого піднебіння, там він виконує роль провідника, по якому надходить молочко. Але якщо дитина захопить тільки сосок, то по перше він його однозначно травмує (можуть з'явитися тріщини сосків), по друге йому буде набагато важче смоктати, адже тільки при здавленні ареоли в якій знаходяться молочні синуси надходить молочко.

Як правильно прикласти дитину до грудей

1 правильно 2 не правильно

Рада. Краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Постарайтеся знайти можливість і подивитися, як годує грудьми досвідчена мама, в основному такі мами охоче діляться досвідом і це іноді виявляється набагато ефективніше, ніж багаторазові пояснення фахівців. Наприклад, з другою дитиною я із задоволенням ділилася досвідом з молодою сусідкою по палаті.

Не забувайте і про правильний догляд за грудьми годує мами, це теж дуже важливо для успішного грудного вигодовування.

Якщо ви навчитеся правильно прикладати дитину до грудей, ви уникнете хворобливих відчуттів під час годування, хіба що на перших порах в момент захоплення дитиною грудей. Дитина висмоктує необхідну йому кількість молока і груди при цьому добре і рівномірно спорожняється, що в свою чергу дозволить уникнути маститу та інших проблем. А головне не соромтеся і питайте, не зрозуміло запитуйте ще раз і хай вам покажуть, як треба, як правильно прикладати дитину до грудей, це не повинно бути болісно боляче, грудне вигодовування має дарувати радість і мамі і малюкові. Зазвичай, протягом двох тижнів, при правильному прикладанні дитини до грудей всі болючі відчуття проходять, груди адаптується до своєї нової функції і все йде своєю чергою. Тепер головне, щоб молочка вистачало.

Для збільшення лактації, дуже добре пити зелений чай з молоком, хвилин за п'ятнадцять до годування малюка. Та й при боротьбі із зайвою вагою годуючої мами, він може зіграти не останню роль. Зелений чай для схуднення, корисний і смачний напій, він зменшує апетит і благотворно впливає на нервову систему.

Будьте здорові!

Leave a Reply