joomla - joomla. mobizoo.ru -

Купання новонародженого

Купання новонародженого

Перше купання новонародженого — зворушливий і відповідальний процес. Дуже добре, коли молодим батькам є, кому допомогти і підказати перший раз, хоч я і противниця щоб старше покоління втручалася у виховання малюків, але іноді їхня допомога і досвід просто не замінні. Молода мама ще всього боїться, особливо першого купання, раптом, щось піде не так, але це просто страхи і вони скоро зникнуть. Моя мама допомагала мені в купанні з першою дитиною і з другим, хоча я здавалося вже досвідчена матуся.

Перший місяць необхідно купати дитину в кип'яченій воді і слабкому розчині марганцю, по перше пупкова ранка ще не зажила, по друге шкіра немовляти ще адаптується до нового навколишнього середовища в яку потрапила і іноді лущиться , дуже тонка набагато тонше ніж у дорослої людини, що може сприяти швидкому поширенню інфекції.Купання в трава� теж вітається, але краще це робити після місяця і після консультації педіатра, кілька рецептів для ванн малюка добре описані в додатку моєї книги Деякі батьки вважають за краще купати немовлят відразу у великій ванній, не спорю це їх право, головне стежити за чистотою ванни та безпекою дитини.

Коли купати дитину, вранці, вдень або ввечері я думаю покаже час. Дітки по-різному поводяться після купання, одні відразу засинають, на інших купання діє підбадьорливо, а іноді до вечора у батьків просто сили закінчуються.

Наприклад, я купала першу дитину, тільки ввечері і тільки в певний час, з одного боку це правильно, а з іншого дуже важко.

Мляет, і з другою дитиною я робила так, як було мені зручно, часто ми купалися вранці або вдень, і було все відмінно. Немовля бажано купати щодня і не обов'язково з милом , головне змивати з шкіри сліди життєдіяльності малюка і залишки косметики, обов'язково мити голову, немовлята часто відригують, і ці маси можуть потрапляти на волоссячко і шийку. Перші купання рекомендується опускати малюка у воду в пеленочку (іноді дітки дуже лякаються, якщо їх відразу опустити в воду), а потім в водичці пеленочку розгортають, що б вона не заважала. Дуже зручно використовувати для купання спеціальні пристосування, які ставляться на дно ванни і на них можна спокійно покласти малюка, що набагато полегшує процес купання, і мама запросто може впоратися одна.

Обов'язкове використання водного термометра, хоча багато хто і рекомендують пробувати воду ліктем, нехай пробують так собі у ванній. Температура води повинна бути 36-37градуссов, особливо це важливо при першому купанні. І не потрібно парити дитину в гарячій воді, з часом батьки починають розуміти, яка температура оптимальна саме для їхнього малюка.

З милом або без мила? Я думаю, що інтенсивне миття з милом немовляті не до чого, тобто мило то потрібно, але не обов'язково кожен день. До вибору дитячого мила потрібно підійти серйозно, мило має бути м'яким і не сушити шкіру малюка, зараз величезний вибір різних гелів, пінок для купання і тут право вибору за батьками, головне не кидатися в крайнощі.

А от дитяча косметика після купання обов'язкове, шкіра немовляти дуже тонка і лущиться, її обов'язково потрібно зволожувати, а для повних супротивників використання дитячої косметики дуже добре підходить пастеризоване рослинне або оливкове масло. Обов'язково обробіть всі складочки і не забудьте за вушками.

Витирати немовляти краще не рушником, а промакивать вологу пеленочкой, що б не пошкодити тонку шкіру. Обов'язково промокніть ватяними паличками з обмежувачем вушка малюка, що б не залишилося вологи.

І, звичайно ж, не забудьте після купання обробити пупкову ранку.

Ну, от в принципі і все, отримали чистого запашного немовляти і не біда, що він відразу після купання зробив все «свої справи », коли ви навіть не встигли на нього одягнути памперс, головне, щоб і ви і малюк отримували від процесу задоволення.

Будьте здорові!

Leave a Reply