joomla - joomla. mobizoo.ru -

Порцелянової ляльки

Ляльки XIX століття — не просто дитячі іграшки. Це краса, естетика і цілий пласт пішла культури, який вабить нас своєю чарівністю і таємничістю.
Мабуть, кожна маленька дівчинка мріяла колись про красуню-ляльці з широко розкритими очима, порцелянової блідістю шкіри, тугими локонами, в розкішній сукні з мереживами і воланами. Більш того, старовинні ляльки зараз настільки улюблені і популярні, що навіть багато дорослих готові заплатити чималі гроші за чергову парижанку у своїй колекції. Найвідомішими і найцікавішими є ляльки вікторіанської епохи, а золотим століттям ляльок прийнято вважати 1830 — 1900рр. Саме в цей період ляльок починають виготовляти з воску і бісквітного фарфору, а до цього всі іграшки були дерев’яними.

Рекомендую звернути вашу увагу на куклы авторские в ua.all.biz.

Історія порцелянової ляльки
Ляльки були мрією і улюбленою іграшкою будь-якої маленької панянки того періоду. У цей період з’являються ляльки, які вміють відкривати і закривати очі, сидіти, згинати руки і ноги, навіть говорити. Виготовляли порцелянових модниць в основному в Англії, Франції та Німеччини. У Російську Імперію їх привозили або виписували з Франції. Це була розкіш і далеко не всі батьки могли так порадувати свою доньку. Навіть у багатих сім’ях покупка ляльки була дорогим задоволенням. Дівчатка могли грати зі своїми улюбленицями лише під наглядом гувернанток — щоб не зіпсувати дорогу іграшку.

З’являються лялькові будиночки, меблі для ляльок, посуд, в 1839 році виходить книга Юлії Гуро «Мемуари ляльки», а в 1864 — «Листування двох ляльок» того ж автора. Розповідь у книгах ведеться від імені самої ляльки. Описується повсякденне життя, пригоди, прийоми, лялькові бали. Дуже багато уваги приділяється описам нарядів — фасонів сукні, квітів тканини, матеріалів, наприклад: «У фарфоровій красуні« дуже тонка білизна, розкішне блакитне платтячко, біла жакетка і біла мереживна капелюх з рожевим бантиком »(« З щоденника ляльки »1908).
Але «життя ляльок — на жаль! — Схильна безодні випадковостей і тисячі примх », тому ляльці ще не раз доведеться змінити господарок і соціальне становище. Злети і падіння, які так часто описували автори моральних книг, повинні були нагадати читачам про тлінність земного розкоші.

Comments are closed