joomla - joomla. mobizoo.ru -

Як захиститися від домагань на роботі?

Одне з найбільш частих порушень прав працівника — це всякого роду домагань на роботі. Вся проблема в тому, що як правило домаганням піддаються працівники з боку начальства. У наш час, коли дефіцит робочих місць і жорстока конкуренція, проблема домагань варто особливо гостро. З іншого боку, практика покарання за даний вид злочину практичний відсутня. Це пов’язано зі слабким законодавством та неналежної роботи органів контролю. Якщо Ви зіткнулися з даною проблемою, то поради даної інструкції Вам обов’язково допоможуть вирішити дану проблему за законом і з мінімальними втратами.

Інструкція
Рівень складності: Непросто
1 крок

Після подачі скарги треба вистояти.

Після того, як ви подасте офіційну скаргу про те, що стали жертвою домагань на роботі, керівництво компанії може спробувати вижити вас з неї, даючи, наприклад, практично нездійсненні проекти або змушуючи виконувати абсолютно непотрібну роботу. Мета, зрозуміло, в тому, щоб змусити вас піти за власним бажанням. Не робіть цього. Адже як тільки з’явиться можливість стверджувати, що ви «добровільно покинули компанію», швидше за все, юристи відмовляться від вашої пропозиції представляти ваші законні інтереси в суді. Якщо ж вдасться довести, що до вас ставляться несправедливо через поданої скарги про домагання, з’явиться можливість звинуватити вашого роботодавця також і в віктимізації. Більш того, в цьому випадку ви швидше виграєте справу в суді. Тому обов’язково ведіть детальний облік всіх дій роботодавця і подій, які відбулися після вашої скарги, навіть тих, які буде важко довести. Надайте можливість юристу самому вибрати, які факти краще використовувати при розгляді вашої справи.

2 крок

Відкиньте страхи.

Роботодавцям вигідно поширювати слух, нібито звертатися до суду проти них у зв’язку з домаганням на службі — пуста справа і що виграти такий процес неможливо. Зазвичай їм вдається переконати в цьому співробітників — як і в тому, що в результаті подібного судового розгляду позивач не зможе виграти значну суму грошей. Зрозуміло, роботодавці не хочуть, щоб ви знали наступне: штрафні санкції проти них з подібних справах зустрічаються не так вже рідко; в більшості випадків подав до суду на компанію виграє справу. І ще: якщо ви переможете, роботодавець повинен буде сплатити судові витрати. А ви як компенсацію можете розраховувати на солідну суму. Адже домагання на робочому місці — огидне явище.

3 крок

Зверніться до психолога.

Жертви домагань на роботі нерідко страждають від стресів і депресії. Однак дуже часто постраждалі відмовляються від допомоги психолога — або, принаймні, відкладають її — до завершення судового розгляду. Це велика помилка. Звернувшись до фахівця, ви не тільки отримаєте відповідну допомогу і легше впораєтеся зі складною життєвою ситуацією, але, цілком можливо, збільшите розміри компенсації за заподіяну шкоду.

4 крок

Покарайте кривдника!

Ну і нарешті, фінальна стадія вирішення цієї проблеми. Тепер із зафіксованими порушеннями і зібраної доказовою базою (доказами), проконсультуйтеся з юристами. Краще всього вибрати адвоката чи іншу особу, яка буде представляти ваші інтереси з досвідом розглядів у цій сфері. Після грамотного оформлення позову до суду, можете приступати до покарання ваших кривдників. Не соромтеся просити моральну компенсацію і відновлення на колишньому місці роботи.

Leave a Reply