joomla - joomla. mobizoo.ru -

Прищі на мові: звідки беруться і як з ними боротися?

 

Здавалося б, що прищ і мова – це два несумісних поняття, адже на мові відсутні сальні залози, з-за яких з’являються прищі. Але, тим не менш, ніхто заперечувати їх періодична поява в роті не буде. Але як таке можливо?

Прищики на мові завдають чимало дискомфорту. По-перше, вони болючі і тому чищення зубів і прийняття їжі може стати справжньою мукою. А, по-друге, вони являють собою певну «гулю», яка заважає при розмові.

Чому з’являються прищі на мові?

Перш ніж починати боротьбу із запальними утвореннями, слід виявити причини, за якими вони з’являються, інакше зусилля можуть бути марними і нерезультативними. До основних з них можна віднести:

  • Глосит. Це захворювання, при якому на поверхні язика з’являються запалення. Спочатку вони нагадують звичайні прищі, але якщо не почати лікування можуть перерости в грибообразные нарости і сама мова збільшиться;
  • Гепатит. Одним із симптомів цього захворювання є прищики не тільки мовою, але і навколо губ;
  • Алергія. Так, саме так може проявлятися алергічна реакція на певні продукти харчування або засоби, що використовуються для гігієни порожнини рота;
  • Стоматит. З-за цього захворювання викликане бактеріями на мові з’являються як білі, так і червоні прищі, але найчастіше він буває у дітей;
  • Захворювання внутрішніх органів. Іноді прищі на мові з’являються при туберкульозі і кандидозі. Для того щоб виявити чи має місце бути якесь з цих захворювань необхідно здати аналіз крові;
  • Харчування. Прищі можуть бути наслідком вживання надмірно гарячої та гострої їжі;
  • Шкідливі звички. Вживання міцних спиртних напоїв і куріння нерідко призводять до утворення запальних ділянок в порожнині рота;
  • Пошкодження. Іноді можна за необережності прикусити язика і на місці укусу з’явиться червоний прищ-ранка.

Методи боротьби з прищиками мовою

Перш за все, необхідно мати міцний імунітет і тоді ймовірність виникнення прищиками на мові буде зведена до мінімуму. А якщо вони все-таки з’явилися, то і починати потрібно з того, щоб зміцнити захисні функції організму, адже вони напевно ослабли. Для цього необхідно пропити курс полівітамінів і змінити харчування, подбавши про те, щоб в ньому було якомога більше овочів і фруктів.

Якщо з’явився тільки один прищ і протягом 2-3-х днів інших не виявляється, то турбуватися не про що. В іншому випадку необхідно шукати причину й усувати її. А до тих пір, поки вона буде знайдена, рекомендується полоскати порожнину рота розчином соди (на 200 мл теплої води одна чайна ложка), відваром шавлії або звіробою. Також можна змащувати прищ масло шипшини, який підвищує місцевий імунітет.

При стоматиті на місце запаленого прища потрібно прикласти шматочок меду або намазати товстим шаром зубної пасти. Якщо причина в їжі або випадкового пошкодження, то необхідно дотримуватися дієти, виключивши всі небезпечні продукти, а також акуратно припікати червоний прищ серветкою змоченою в горілці.

Щоб виявити наявність алергії або її відсутність, рекомендується змінити зубну пасту, особливо якщо ви почали користуватися новим видом нещодавно, не використовувати ополіскувачі для ротової порожнини і декоративну косметику для губ. Можливо, відмовившись від усього цього, ви сприятимете швидкому зникненню прища.

Якщо прищ на мові білий, то є ймовірність молочниці. Можна спробувати полоскання рота відварами трав, але якщо ситуація погіршиться, то краще звернутися до лікаря – можливо, вам знадобиться більш ретельне і тривале лікування з використанням протигрибкових препаратів.

У своїй більшості ні червоні, ні білі прищі мовою не небезпечні і не вимагають спеціального лікування. Але ризикувати не варто, тому при найменших ускладненнях або небажані явища потрібно звертатися до фахівця, який допоможе вирішити проблему швидко і ефективно.

Зятько Надія спеціально для сайту Жіночі Питання

Comments are closed