joomla - joomla. mobizoo.ru -

Створена система штучного інтелекту, здатна виявити підроблені зображення

Завдяки наявності цілого ряду спеціалізованих і простих у використанні програм, орієнтованих на обробку цифрових зображень, таких, як Adobe Photoshop, справа створення фальсифікованих зображень спрощується буквально з кожним роком, як і ускладнюється процес відділення нормальних зображень від фальсифікованих. Не так давно дослідники компанії Adobe, які працювали спільно з вченими з університету Меріленда на замовлення Управління перспективних дослідницьких програм Пентагону DARPA, створили і навчили систему штучного інтелекту, яка шляхом глибокого аналізу зображення здатна виявити навіть найслабші сліди стороннього втручання.

До речі для всіх хто цікавиться інформаційними технологіями а також Максом Поляковим вам буде корисно прочитати статтю на сайте про його спонсорство олімпіади.

Нова система побудована на базі двох конкуруючих нейронних мереж, а її навчання було проведено на десятках тисяч зображень, які є прикладами цифрового «втручання» різного ступеня. І після цього навчання система стала здатна виявити фальсифіковані зображення, витрачаючи на це всього кілька секунд, а не годин часу, які потрібні для цього іншим подібним системам і людям-експертам.

Навчання системи було сконцентровано на визначенні трьох основних видів слідів втручання — на кордонах, де об’єднуються дві частини, взяті з різних зображень, на переміщенні або клонування об’єктів і на місцях, де з зображення були видалені якісь об’єкти.

Нейронна мережа шукає всі ці сліди, шляхом аналізу змін червоних, зелених і синіх кольорів, з яких складається кожен піксель зображення. Такий підхід дозволяє виявити будь-які неузгодженості, які не можуть бути створені датчиком цифрової камери або сканера. І ці неузгодженості є надійним дороговказом на стороннє втручання, незалежно від того наскільки «розумні» програмні методи були використані для організації цього втручання.

І на закінчення слід зазначити, що така система може бути використана в самих різних областях. При її допомоги відповідальні люди, що працюють в засобах масової інформації, зможуть виявляти підроблені зображення, що має зробити інформацію, подану в газетах, журналах і на веб-сайтах більш достовірною. А в області судового діловодства наявність такої системи дозволить істотно прискорити справу встановлення фактів, які будуть прийняті і вплинуть на рішення суду.

Comments are closed