joomla - joomla. mobizoo.ru -

Як позбавити дитину від шкідливих звичок?

Як позбавити дитину від шкідливих звичок?У малюків багато різних шкідливих звичок, таких як колупати в носі або гризти нігті. Це негігієнічно і асоциально. Тому, чим раніше ви відучіть дитини від них, тим буде краще для малюка і оточуючих.   

Колупати в носі:  це одна з найпоширеніших шкідливих звичок серед дітей. У процесі колупання в носі можна занести всі види мікробів в носові пазухи. Займіть руки малюка іграшками або книгами, щоб у нього не з'являлося бажання «колупати». Якщо дитина продовжує, давайте йому хусточку кожен раз, як тільки бачите, що він поліз у свій ніс.

Якщо до того часу як він вже пішов до школи ви не відучили його від звички колупати в носі, дитина позбавитися від неї сам. Однокласники будуть сміятися, як тільки він полізе в ніс, і тиск з боку однолітків, як правило, рано чи пізно покладе край шкідливій звичці. Але все ж краще привчати малюка до хорошим манерам з раннього віку.

Гризти нігті: це звичка, яка також розвивається через наявність, так би мовити, вільних рук. Необхідно, щоб руки дитини були зайняті справою, нехай він малює олівцями або грає з іграшками. І, звичайно ж, потрібно частіше обрізати йому нігтики.

Пити воду з ванни під час купання: дорослі розуміють, що вода у ванні не питна, а мильна, брудна і т.д., а от для дітей така вода нічим не відрізняється від звичайної. Не дивлячись на те, що вода не отруйна, після неї у дитини може сильно розболітися животик. Відволікайте його увагу у ванній книгами для купання, крейдою для ванни, або будь-якими іншими іграшками, які не заповнюються водою. Якщо малюк хоче пити, дайте йому води в пляшці або чашці.

Грати з статевими органами: ще в ранньому віці малюк, вивчаючи себе, розуміє, що деякі дотику приємні. У дитячому віці це нормальне явище. Завданням батьків залишається тільки пояснити дитині, що це не можна робити у всіх на виду. У шкільному ж віці дитина вже буде сам розуміти, що це не добре. Однак, якщо причина дотиків до себе у дитини — дискомфорт, зверніться до лікаря й перевірте малюка на наявність інфекції сечовивідних шляхів і сечостатевої системи.

Кашляти або чхати, не закриваючи рот: це, напевно, сама брудна звичка з усіх, тому що крихітні крапельки, як спрей, може поширювати мікроби на оточуючих. Привчайте дитину з раннього віку чхати або кашляти в серветку або в згин ліктя, і не забувайте хвалити його за слухняність.

Перш за все, не забувайте, що ВИ — кращий зразок для наслідування. Так що не забудьте позбутися й від своїх шкідливих звичок, в той час коли ви намагаєтеся «лікувати» малюка від них.

Comments are closed