joomla - joomla. mobizoo.ru -

Депресія після пологів, що робити?

Депресія після пологів, що робити?Найрадісніше і яскрава подія в житті жінки це народження дитини. І ось щаслива мама зі своїм малюком вже вдома. Позаду пологи та пов'язані з ними страх і біль. Позаду квіти подарунки поздоровлення. І, здавалося б, щастя немає меж, але, на жаль, чомусь замість радості деякі жінки після пологів починають відчувати дратівливість, плаксивість, відраза до дитини. Багатьом напевно знайома така картина, однак не багато в цьому здатні зізнатися.

Це дуже типова ситуація для такого діагнозу як «післяродова депресія». Виною всьому гормони, які викликають в організмі жінки, що народила відчуття пригніченості й спустошеності. Однак не одні гормони всьому виною обставини теж складаються не на вашу користь: безсонні ночі, фізичне нездужання, проблеми пов'язані з грудним вигодовуванням, втома. Все це не кращим чином позначається на самопочутті молодої мами і як наслідок негативно впливає на розвиток малюка.

Перш за все, треба взяти себе в руки, усвідомивши те, що з Вами відбувається це нормально. Розробіть для себе індивідуальний план виходу з депресії. Для початку необхідно проаналізувати причини, що призвели до цього стану.

На першому місці це звичайно втому. Спробуйте переглянути свій розпорядок дня і вибудувати його таким чином, щоб під час неспання малюка Ви або з ним гуляли, або виконували нескладну домашню роботу, тут Вам на допомогу прийде кенгуру. Не варто намагатися виконати, всі домашні справи поки малюк спить, навпаки приляжте поряд і трошки поспіть. Відпочивши і відновивши сили, світ відкриється в інших фарбах.

Ще одна причина, вганяє жінок в депресію, є незадоволеність своєю зовнішністю. Звичайно, після народження дитини додалося кілька зайвих кілограмів, а на зачіску і манікюр катастрофічно не вистачає часу. Тут потрібно придумати для себе графік і строго його дотримуватися, виділяючи собі коханій хоч кілька хвилин в день. Також добре б було підібрати разом з перукарем зручну зачіску, яка не вимагає складної укладання. Іноді можна, якщо є така можливість залучити для допомоги родичів. Нехай хто-то з них хоча б 3 рази на тиждень погуляє з малюком, а Ви в цей час зможете трохи побігати. Таким чином, ви зможете підтягнути форми, не випускаючи з уваги улюблене чадо.

А найголовніше це усвідомити, що Ви найщасливіша мама самого чудового малюка і постарайтеся насолодитися кожною хвилиною цих щасливих миттєвостей, зовсім скоро він виросте, і вам так сильно їх буде не вистачати.

Comments are closed