joomla - joomla. mobizoo.ru -

Що робити, якщо дитина перебірливий у їжі?

Що робити, якщо дитина перебірливий у їжі?Багато батьків стурбовані тим, що дитина прискіпливий до їжі. Це не рідкість для малюків і дошкільнят. Згідно з недавнім дослідженням 50 відсотків батьків вважають, що їх дитина надмірно перебірливий у їжі.

Як з цим боротися?

Можливо, дитина не може з'їсти цілу порцію конкретної їжі, їжу необхідно урізноманітнити, доповнювати і прикрашати. Продукти, які мають більш яскраво виражений смак більше подобатися діткам. Нові продукти давайте маленькими порціями і до тих пір, поки малюк не звикне до них.

Намагайтеся уникати основних блюд або незвичних продуктів, наприклад, багато дітей не люблять запіканки або страви, в яких продукти змішуються разом, начебто соте або вінегрету. Замість цього, приготуйте кожен інгредієнт окремо, щоб дитина мала вибір. Уникайте пряних продуктів, адже навіть багато дорослих не люблять гостру їжу.

Зробіть час прийому їжі приємним і цікавим: оформляйте страви у вигляді личка, букв, з деяких продуктів можна вирізати різні формочки, нехай процес прийому їжі виглядає як гра. Ні в якому разі не примушуйте дитину залишатися за столом, поки він не з'їсть все, це призводить лише до більшого нерозуміння і відкидання їжі.

Подавайте дитині порцію відповідного розміру. Деякі батьки не знають, скільки дитина повинна їсти і дають порції, які він просто не в силі з'їсти. Малюкові потрібно в середньому близько 1000 до 1300 калорій в день, тому порції повинні бути менше, ніж для дорослого, а також, слід знати, що дитина не постійно їсть одне і теж кількість їжі. У деякі дні він буде їсти краще, ніж в інші. Їжа, звичайно ж, повинна бути смачною. Вам самим повинно подобатися те, що ви готуєте малюку, і навіть якщо у вас обмежений бюджет, постарайтеся, щоб у дитини було кілька варіантів страв.

Нехай дитина допомагає вам з покупками і приготуванням їжі, дітям це подобається, після готовок у них з'являється більший інтерес з'їсти своє творіння.

Складіть список улюблених і нелюбимих продуктів дитини. Можна скласти список, які продукти подобаються вам, але не подобаються дитині, може тоді з'явиться якась закономірність. Наприклад, деяким дітям не подобається певний тип м'ясних продуктів. Суміщайте улюблені і нелюбимі продукти, наприклад, якщо дитина любить макарони і сир, і не любить яловичину, давайте йому порцію макаронів з сиром і дрібно нарізану яловичину. Якщо він любить банани, додайте їх в нелюбиму кашу, наприклад, її можна полити банановим йогуртом.

Іноді прискіпливість до їжі може бути викликана проблемами зі здоров'ям, тому може знадобитися консультація у лікаря. Якщо ваша дитина здорова і розвивається правильно, причин для занепокоєння немає, однак, якщо маля втрачає вагу або проявляються інші симптоми хвороби на це варто звернути увагу. Також вас має насторожити, якщо дитині важко жувати або ковтати, з'явилася блювота після їжі, надмірна слинотеча або нудота під час їжі, або якщо малюк повністю відмовляється від їжі або рідини. При будь-якому із симптомів слід звернутися до лікаря — педіатра.

Comments are closed