joomla - joomla. mobizoo.ru -

Чим загрожує куріння під час вагітності?

kurenie_berememmanyaЗначна частка випадків інвалідності і розвитку хронічних захворювань, якими страждають жінки, є результатом неправильного способу життя, зокрема згубної звички до паління. Куріння сприяє розвитку різних форм раку: від раку легенів, стравоходу до раку шийки матки, підшлункової залози і сечового міхура. Але навіть якщо жінку не лякає такий ризик, готуючись до вагітності і виношуючи плід, вона повинна обов'язково знати, як куріння може відбитися на здоров'ї майбутньої дитини.

Під час вагітності куріння призводить до звуження судин плаценти. Це зменшує харчування плода киснем і глюкозою. Брак поживних речовин перешкоджає нормальному розвитку плоду, збільшуючи ймовірність викидня, кровотеч під час вагітності, передчасного відділення плаценти, народження мертвої дитини. Мала вага новонародженого може стати причиною смерті немовляти. Куріння під час вагітності в 14% випадків призводить до передчасних пологів.

Більш віддалене у часі вплив тютюну на дитину проявляється у затримці фізичного зростання, інтелектуального розвитку і нервових розладів. Легкі дитини можуть не повністю розвиватися, що призводить до частих хвороб дихальних шляхів у дитинстві. У дітей, народжених від жінок, що викурювали по дві пачки сигарет на добу протягом всієї вагітності, в два рази частіше з'являються симптоми непередбачуваної поведінки.

Краще розлучитися з сигаретою до того моменту, як настала вагітність. Але якщо жінка кине палити в будь-який період виношування дитини, то це тільки піде на користь їй і малюкові. Жінки, які відмовилися від куріння до настання вагітності, народжують дітей в середньому такої ж ваги, як і некурящі жінки. Немовлята, матері яких палили до 8 місяця вагітності, народжуються з великою вагою, ніж немовлята, матері яких продовжували палити протягом усього терміну вагітності.

Comments are closed