joomla - joomla. mobizoo.ru -

Що робити якщо покусала собака?

 

На жаль, не така вже й рідкісна історія, якщо когось із ваших знайомих покусала собака. На жаль, не вирішені проблеми у вихованні тварин, безвідповідальність господарів, а також кинуті собаки стали досить частою загрозою Покуса тваринам.
Як же бути, якщо вкусила собака?

Інструкція
Рівень складності: Непросто

1 крок

Розділимо питання на кілька важливих складових:
- Що робити, якщо покусала домашня собака
- Що робити, якщо покусала бродячий собака
— Що робити, якщо собака покусав дитину
— Що робити, після укусу собаки
куди звернеться за юридичною допомогою після укусу тварини

2 крок

Що робити, якщо покусала домашня собака. У господаря собаки необхідний терміново з’ясувати наявність щеплення від сказу у собаки. Якщо щеплення було зроблено, то потрібно з’ясувати коли і яке щеплення робили тварині. Термін дії різних вакцин від року до двох. Навіть якщо вас покусала ваша власна собака, яка живе вдома, але вона не була вчасно щеплена або терміни дії вакцини закінчилися, краще не експериментувати і при зверненні до лікаря вказати, що собака не щеплена.
Часто з’ясувати що-небудь про щеплення у безладних господарів не вдається або того гірше, покусала бродячий собака — тут вердикт однозначний: необхідні уколи від сказу. Вся прикрість у тому, що це захворювання не лікується, а передаватися може не тільки через покус, але і через слину тварини.

3 крок

Якщо покус великий, представляє з себе рвану рану, ускладнену кровотечею, то негайно викликайте швидку. Множинні укуси і сильна кровотеча, пошкодження артерій або вен, дуже болючі укуси в обличчя або інші чутливі місця небезпечні виникненням больового шоку.
Перша допомога при укусі собаки. Якщо покус не такий великий, але порушений шкірний покрив, ви можете пересуватися і є можливість промити рану проточною водою з милом — обов’язково зробіть це. Краще користуватися господарським милом. Намагайтеся добре відмити всю поверхню укусу від слідів слини тварини. Після цього зверніться до травмпункту з укушенной раною. При зверненні вам обов’язково зроблять укол протиправцевої сироватки і призначать подальше лікування.

4 крок

При попередній самостійній обробці рани, скористайтесь перекисом водню, доведеться заливати її прямо в рану. Краї рани обробіть йодом. Накласти не тугу марлеву пов’язку стерильним бинтом і слідуйте в травмункт. В рану так чи інакше потраплять частинки слини тварини, яка навіть у здорової собаки містить безліч бактерій, так що пошкоджені тканини можуть почати запалюватися і нагноюватися. Саме тому відкриту укушену рану відразу не зашивають і не зрощують, необхідно пропити курс антибіотиків і пройти серію перев’язок з промиванням рани.

5 крок

Якщо собака покусала дитину завдавши серйозні пошкодження, не залежно від віку негайно викликайте швидку допомогу.
Якщо покус не такий важкий, то головне у всій цій ситуації не панікувати. Дитина вже наляканий, слід постаратися його заспокоїти і вчинити так само як описано вище: по можливості промити рану, накласти пов’язку і якомога швидше відправитися до лікаря. По дорозі поясніть малюкові, що його подивиться добрий доктор, поллє на ранку спеціальну водичку (розчин хлористого натрію — це безболісна процедура) і забинтуйте. Не варто сварити дитину, він і так покараний. Обов’язково після поясніть, як треба поводитися з тваринами, при цьому постарайтеся навчити його не бояться собак, але й не чіпати чужих, нічийних собак, не дражнити і не мучити їх.

 

Leave a Reply